Long Span Double TOWER.

  • Zákazník se zabývá výrobou ultra přesných součástí pro nejrůznější průmyslové aplikace s majoritním podílem pro civilní letectví.

 

  • Zákazník potřeboval vyřešit umístění nového výrobního stroje. Protože výrobní hala nedisponovala dostatečným prostorem, rozhodl se v sousední skladovací hale nahradit statické konzolové regály novým plně automatizovaným vertikálním skladovacím systémem LS Double Tower z portfolia vertikálních systémů Heavy Tower. Zákazník tak získal prostor pro nový výrobní stroj při zachování skladovací kapacity.

Řešení

Tento Skladovací systém pro skladovaní dlouhého materiálu LS Double Tower zákazník využívá na uskladnění tyčí, trubek a různých profilů (z různých ocelí, nerezu a slitin hliníku) pro potřeby uskladnění před dalším opracováním ve výrobě.

 

Skladovací zařízení je umístěno u stěny skladovací haly pod mostovým jeřábem, který je využit pro manipulaci materiálu z/do manipulační jednotky zařízení – kontejneru. Efektivní využití výšky zařízení je zaručeno pečlivou specifikací požadavků zákazníka, na základě které byly navrženy 3 různé užitné výšky kontejnerů (200, 300 a 400 mm) a různé nosnosti jednotlivých kontejnerů (1500 kg a 3000 kg).

 

Systém dvou věží s jedním předávacím místem je řízen vlastním počítačem s WMS (Warehouse management systémem) a obsluha v intuitivním rozhraní vidí mimo jiné konkrétní umístění materiálu ve skladu, uskladněné množství, pozici materiálu ve skladu atd. Po objednání hledaného materiálu v systému je automaticky přivezen kontejner s daným materiálem do předávacího místa. Zařízení umožňuje vzdálenou správu a je proto možné provádět vzdálený přístup od dodavatele a provádět vzdálenou podporu zákazníkovi. Touto moderní technologií jsme na necelých 50 m² půdorysné plochy vytvořili 172 m² efektivně využitelné plochy pro automatizované skladování položek s celkovou kapacitou 66 tun.

Marek Dula

Zahraniční obchod, K-Towers

+420 724 469 860

marek.dula@kredit.cz

Thumbnail