Metal Sheet Double TOWER, CZ.

  • Zákazník, který se zabývá zakázkovým zpracováním plechů ve strojírenském průmyslu, elektroprůmyslu, potravinářství, zemědělství, reklamě a jiných, potřeboval vyřešit rychlou dostupnost a dohledatelnost všech druhů uskladněných plechů. Jako sklad byla využívána výrobní hala, kde se jednotlivé balíky plechů skladovali na zemi stohované na sobě nebo ve statických regálech u zdi haly.

Řešení

Protože tento způsob skladování omezoval výrobu – obsluha výrobního stroje dlouze hledala a manipulovala požadovaný balík plechů (nutnost přeskladnit stoh), prostor pro manipulaci vysokozdvižným vozíkem byl nedostatečnýzákazník se rozhodl vytvořit nové skladovací prostory plně automatizovaným vertikálním skladovacím systémem MS Double Tower z portfolia vertikálních systémů Heavy Tower. Tento systém byl nainstalován jako externí instalace vně výrobní haly s průjezdem manipulačních jednotek (kontejnerů) dovnitř výrobní haly. Pro příjem materiálu bylo vytvořeno venkovní předávací místo. Zákazník tak získal manipulační prostor ve výrobní hale a omezil fluktuaci vysokozdvižných vozíků ve výrobní hale, protože příjem materiálu probíhá venku. Dohledatelnost materiálu byla vyřešena využitím systému pro správu sklad (WMS - Warehouse management system). Tento Skladovací systém pro skladovaní tabulového materiálu MS Double Tower zákazník využívá na uskladnění různých plechů max. formátu 3x1,5m před dalším opracováním ve výrobě. Obě předávací místa jsou vybavena tzv. přizdvihem pro manipulaci celých balíků plechů pomocí vysokozdvižného vozíku. Pro odebírání jednotlivých kusů ve výrobní hale může být použit mostový jeřáb haly.

 

Efektivní využití výšky zařízení je zaručeno pečlivou specifikací požadavků zákazníka, na základě které byly navrženy 3 různé užitné výšky kontejnerů (90, 150 a 200 mm) s nosností jednoho kontejneru 3000 kg. Systém dvou věží s jedním předávacím místem je řízen vlastním počítačem s WMS (Warehouse management systémem) a obsluha v intuitivním rozhraní vidí mimo jiné konkrétní umístění materiálu ve skladu, uskladněné množství, pozici materiálu ve skladu atd. Po objednání hledaného materiálu v systému je automaticky přivezen kontejner s daným materiálem do požadovaného předávacího místa. Zařízení umožňuje vzdálenou správu a je proto možné provádět vzdálený přístup od dodavatele a provádět vzdálenou podporu zákazníkovi. Touto moderní technologií jsme na cca 58 m² půdorysné plochy vytvořili 500 m² efektivně využitelné plochy pro automatizované skladování položek s celkovou skladovací kapacitou 303 tun.

Marek Dula

Zahraniční obchod, K-Towers

+420 724 469 860

marek.dula@kredit.cz

Thumbnail