Metal Sheet Mono TOWER, CZ.

Zákazník se zabývá vývojem, výrobou a dodáváním ocelových dveřních a vratových uzávěrů a jejich příslušenstvím. Pro dvě laserová pracoviště potřeboval vyřešit rychlou dostupnost a dohledatelnost uskladněných plechů. Jako sklad byl využíván statický regál u zdi výrobní haly, kde se jednotlivé balíky plechů skladovali na paletách stohované na sobě.

Řešení

Protože tento způsob skladování omezoval výrobu – obsluha výrobního stroje dlouze hledala a manipulovala požadovaný balík plechů (nutnost přeskladnit stoh). Zákazník se tak rozhodl vytvořit nové skladovací prostory automatizovaným vertikálním skladovacím systémem MS Mono Tower z portfolia vertikálních systémů Heavy Tower. Tento systém byl nainstalován mezi oběma laserovými pracovišti v dosahu sloupových jeřábů, které jsou u každého pracoviště. Systém MS Mono Tower tak usnadnil práci obsluze obou laserových pracovišť, která už pro svou práci nepotřebuje používat vysokozdvižný vozík – požadovaný plech systém MS Mono Tower nachystá na předávací místo a obsluha pomocí přísavek sloupovým jeřábem přesune plech na stůl laseru, kde následně spustí vypalovací proces. Dohledatelnost materiálu byla vyřešena využitím jednoduché správy položek v integrovaném ovládacím softwaru.

 

Tento Skladovací systém pro skladovaní tabulového materiálu MS Mono Tower zákazník využívá na uskladnění různých plechů max. formátu 3x1,5 m jako zásobník před dalším opracováním ve výrobě. Předávací místo je vybaveno tzv. přizdvihem pro naskladnění celých balíků plechů vysokozdvižným vozíkem. Před vstupem je balík plechů zbaven palety použitím "depaletizátoru", následně je balík plechů (již bez palety) manipulovaný vysokozdvižným vozíkem do skladovacího systému MS Mono Tower. Pro odebírání jednotlivých kusů je použit sloupový jeřáb haly s přísavkami.

 

Efektivní využití výšky zařízení je zaručeno pečlivou specifikací požadavků zákazníka, na základě které byly navrženy 2 různé užitné výšky kontejnerů (90 a 120 mm) s nosností jednoho kontejneru 3000 kg.

 

Systém jedné věže s jedním předávacím místem je řízen PLC s vlastním ovládacím intuitivním rozhraním, obsluha vidí konkrétní umístění materiálu ve skladu, uskladněné množství a celkovou hmotnost. Po objednání hledaného materiálu a stisknutí souhlasného povelového ovládání je automaticky přivezen kontejner s daným materiálem do předávacího místa. Zařízení umožňuje vzdálenou správu a je proto možné provádět vzdálený přístup od dodavatele a provádět vzdálenou podporu zákazníkovi.

 

Touto moderní technologií jsme na cca 20 m² půdorysné plochy vytvořili 74 m² efektivně využitelné plochy pro automatizované skladování položek s celkovou skladovací kapacitou 45 tun.

Marek Dula

Zahraniční obchod, K-Towers

+420 724 469 860

marek.dula@kredit.cz