Případová studie – plošina z válcovaného profilu

Potřebujete zvětšit skladový prostor? Máte výšku stropu alespoň 6m? Neskladujte vzduch!

Skladová plošina vám vytvoří novou plochu pro skladování tam, kde nevyužíváte výšky prostoru. Termín dodání je v řádech týdnů a samotná montáž plošiny trvá dva až pět dní podle velikosti. Na ukázku jsme vám vybrali jednu střední plošinu, kterou jsme instalovali u dodavatele spotřebního materiálu pro kancelářské stroje.

Výchozí podmínky

V plně obsazeném skladu jednoho z našich zákazníků jsme před časem instalovali pojízdné regály. Skladované množství manipulačních jednotek jsme díky efektivní technologii uskladnili ve významně menším prostoru, než zákazník původně předpokládal. Ve skladu tak vznikla uspořená plocha cca 20 x 20 m, kterou zákazník začal využíval pro volné skladování palet na podlaze a pro manipulace. S novým nárůstem požadavků na množství uskladněných palet stál ale zákazník po čase opět před požadavkem na vytvoření nových kapacit pro skladování. Požadavek na novou kapacitu byl navíc podmíněn provozními požadavky, které vylučovaly vytvoření kapacity prostým rozšířením regálů.
Vzhledem k tomu, že část skladu používaná pro volné skladování měla výšku přes 6 m, navrhli jsme řešení, které téměř zdvojnásobí stávající plochu pro volné skladování, zachová pro provoz důležité výhody volného skladování, umožní potřebné manipulace a efektivně využije existující prostor.

Návrh

Nad plochu pro volné skladování nainstalujeme skladovou plošinu a na podlaze plošiny, tedy v nadzemní části, vytvoříme novou kapacitu (83 palet) pro volné ukládání jednotek na paletě. Při výšce plošiny 3000mm vznikne v přízemní části – pod plošinou, dostatečná světlá výška (2650 mm) odpovídající stávajícím potřebám provozu na této ploše. Podlaha plošiny bude vytvořena z dřevotřísky DTD o síle 38mm s užitnou nosností 500kg/m2.
Plošina bude opatřena zábradlím o výšce 1100mm, v zábradlí budou dvě posuvné branky, uzavírající místa pro přesun manipulačních jednotek mezi přízemím a plošinou. Přístup osob do nadzemní části bude schodištěm. Ocelové konstrukce budou montované konstrukční prvky a skupiny, vyrobené ze za tepla válcovaných profilů, povrchová ochrana práškovým lakováním, v šedé barvě RAL 7039, pomocné nosíky podlahy plošiny budou standardní, za studena válcované zinkované profily.

Dodání a cena

Po dokončení a schválení technického řešení proběhlo objednání, poté technická příprava a výroba v našem podniku. Na místo instalace jsme vyrobené konstrukční díly dopravili v dohodnutém termínu – cca 20 dnů po objednání a zahájili jsme montáž. Po třech dnech byla smontovaná plošina připravena ke kontrole zákazníkem a byla předána do užívání. Předání bezvadně ukončeného díla tedy proběhlo za necelé 4 týdny po objednání.
Cena plošiny ve výše uvedeném provedení je 400.000,-Kč.

Montáž

Montáž trvala tři dny.

Užitek

Čtvrtý den zákazník vzniklou plochu v patře zaskladnil.
“S plošinou jsme spokojeni, dodávka a montáž proběhla bez komplikací, skladovací prostory jsme navýšili cca o 60 palet. Přínosem je přehlednost a skladová kapacita.”


Chcete i vy využít výšky vašeho skladu?

Napište náms Privacy policy
* takto označená pole jsou povinná

Informace o válcovaných plošinách a jiných řešení patrových skladů najdete zde.